סרטן מעי גס 18.05.2021

Trastuzumab deruxtecan בחולי סרטן מעי גס מתקדם עם ביטוי HER2

נראה שלביטוי יתר של HER2 בסרטן מעי גס מתקדם יש משמעות טיפולית

ביטוי יתר של HER2 קיים בכ-2%-3% מגידולי המעי הגס. אסטרטגיות של טיפול בתרופות כנגד HER2 בחולים אלה נוסו בעבר בהצלחות חלקיות בלבד.

במחקר פאזה 2 DESTINY-CRC01 שתוצאותיו פורסמו לאחרונה, ניתנה התרופה Trastuzumab deruxtecan (נוגדן כנגד HER2 המצומד לתרופה כימית ממשפחת מעכבי Topoisomerase) ל-78 חולי סרטן מעי גס שמחלתם התקדמה על שני קווי טיפול או יותר (טיפול קודם נוגד HER2 לא היווה התווית נגד) ובגידול שלהם לא נמצאה מוטציית RAS או BRAF.

למעשה, כלל המחקר 3 קוהורטים של חולים:
A:יHER2 IHC3 או IHC2+ FISH-positive. (53 pts)
B:יHER2 IHC2+ FISH-negative (7 pts)
C:יHER2 IHC1+(18 pts)

בקרב קוהורט A שיעור התגובה היה 45.3% (כולל חולה אחד שהשיג CR). למעשה' שיעור התגובה בקרב IHC3+ היה 57.7% בעוד שבקרב IHC2+ FISH-positive רק 7.7% השיגו תגובה (יתכן שהמספר מוטה עקב מספר קטן של חולים מסוג זה). לא נצפו תגובות בקרב חולים עם ביטוי נמוך יותר של HER2.

מבחינת תופעות לוואי, ראויה לציון במיוחד תופעה של פנאומוניטיס או Interstitial lung disease שנצפתה בקרב 6% מהמטופלים (5 מטופלים סה"כ, אחד נפטר מסיבוך זה).

לסיכום – נראה שלביטוי יתר של HER2 בסרטן מעי גס מתקדם יש משמעות טיפולית, ותוצאות מחקר זה בתרופה Trastuzumab deruxtecan עולות על תוצאות מחקרים קודמים, אם כי יש לאזן בקפידה את היעילות כנגד הרעילות.

תוצאות המחקר יוצגו בכנס ASCO הקרוב 4-8.6.21.

נושאים קשורים:  סרטן מעי גס,  HER2,  Trastuzumab,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך