אי ספיקת לב 28.03.2019

התחלת טיפול ב-sacubitril / valsartan קשורה בהפחתת אירועי VT / VF וכתוצאה מכך פחות התערבויות ICD

Sacubitril / valsartan מפחית הפרעות קצב חדריות תוך כדי remodeling reverse של החדר השמאלי באי ספיקת לב עם מקטע פליטה מופחת

Sacubitril / valsartan הפחית מוות מדום לב פתאומי במחקר PARADIGM-HF. עם זאת, לא קיים מידע זמין רב בנוגע למנגנון. קבוצת קרדיולוגים בלגיים מ-Hasselt University ערכו מחקר רטרוספקטיבי בחולים עם אי ספיקת לב (HF) המטופלים ב-ICD או CRT ושקיבלו sacubitril / valsartan בעזרת ניתוח של נתונים שהתקבלו בניטור מרחוק (טלסקופיה).

החוקרים בחנו אירועי אריתמיה [VT / VF, NSVT ,התכווצות חדרית מוקדמת (PVC)] שנקבעו ע"י המכשירים על פני זמן שווה טרם תחילת הטיפול ב-sacubitril / valsartan ולאחר מכן. remodeling reverse בשל sacubitril / valsartan הוגדר כשיפור במקטע פליטה חדר שמאל של ≥ 5% בין הבסיס למעקב.

סך של 151 חולים עם HF עם LVEF מופחת (29 ± 9%) נכללו במחקר. החולים עברו מ-ACEI או ARB למינונים שווים של Sacubitril / valsartan . המעקב הממוצע היה כשנה. לאחר התחלת הטיפול, נטל התחלואה ב-VT / VF ירד באופן מובהר (VT / VF pre_n=19 לעומת post_n=10,יp<0.001), וכתוצאה מכך ירידה מופחתת בטיפול מתאים במצבים אלו (pre_n = 16 לעומת post_n = 6,יp <0.001).

נטל התחלואה ב-NsVT לכל מטופל ירד גם באופן מובהק (p<0.001) אך לא היתה השפעה על נטל התחלואה בפרפור פרוזדורי. נטל ה-PVC גם הוא ירד באופן משמעותי, תוך שיפור ב-BV-pacing בחולים עם <90% BiV- טרום המחקר. רמה גבוהה יותר של remodeling reverse הייתה קשורה בנטל תחלואה נמוך יותר של NsVT ו-PVCs (שניהם p<0.05).

התחלת טיפול ב-sacubitril / valsartan קשורה ברמה נמוכה יותר של VT / יVF, וכתוצאה מכך פחות התערבויות ICD. השפעה מועילה זו על הפרעות קצב חדר הלב עשויה להיות קשורה ל-remodeling reverse של הלב.

מקור:

Martens, Pieter, Dieter Nuyens, Maximo Rivero-Ayerza, Hugo Van Herendael, Jan Vercammen, Wendy Ceyssens, Evert Luwel, Matthias Dupont, and Wilfried Mullens. "Sacubitril/valsartan reduces ventricular arrhythmias in parallel with left ventricular reverse remodeling in heart failure with reduced ejection fraction." Clinical Research in Cardiology(2018): 1-9. 

נושאים קשורים:  אי ספיקת לב,  אנטרסטו,  sacubitril/valsartan,  ENTRESTO,  HFrEF,  ARNI,  ICD,  VT,  VF,  פרפור פרוזדורים,  פרפור חדרים,  קוצב לב,  דפיברילטור,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות